Új Munkaügyi Fórum: 2024-től a Szakszervezetek Javaslata

13 órával ezelőtt 2

A szakszervezetek határozottan sürgetik egy állandó munkaügyi fórum létrehozását, melynek célja a foglalkoztatáspolitika folyamatos fejlesztése és optimalizálása lenne. E fórum létfontosságú szerepet töltene be a mai összetett gazdasági és társadalmi kihívások kezelésében, hiszen a foglalkoztatás ma már nem csupán a gazdasági versenyképesség motorja, hanem a társadalmi kohézió, a technológiai fejlődéshez való rugalmas alkalmazkodás, valamint a jövő generációi számára szükséges szakértelem újratermelésének is kulcsfontosságú területe. Az együttműködésen alapuló párbeszéd révén hatékonyabb és fenntarthatóbb megoldások születhetnének a munkaerőpiaci problémákra.

Az új fórum létrehozásának fő motivációja a szakszervezetek szerint az, hogy a jelenlegi munkaerőpiaci helyzet rendkívül dinamikus és folyamatosan változik, így elengedhetetlen a proaktív és összehangolt fellépés. A digitalizáció, a mesterséges intelligencia térnyerése, valamint a globális gazdasági átrendeződések mind új kihívásokat jelentenek, amelyekre rugalmas és innovatív válaszokat kell adni. Egy ilyen platform lehetővé tenné az érintett felek – kormányzat, munkáltatók és munkavállalók képviselői – számára, hogy rendszeresen egyeztessenek a legégetőbb kérdésekről, kidolgozzanak közös stratégiákat és előkészítsék a szükséges jogszabályi és intézményi reformokat a jövő munkaerőpiacának biztosítása érdekében.

Olvasd el a teljes "Új Munkaügyi Fórum: 2024-től a Szakszervezetek Javaslata" cikket a Hirado.hu-n